Wilcze opowieści

Wraz z pomocą historii Rudej i jej rodziny, udaje mi się młodych ludzi zabrać w świat lasu, życia, narodzin i codzienności wilczej rodziny. Zyski z udziału w zajęciach znaczące - zasiane parę ziaren dobrej wiedzy o wilkach, by uszanować ich prawo do życia. Uśmiechy dzieci i ich wyjątkowe pytania dają nadzieję, że kolejne pokolenie będzie dbało o wilki i całą dziką przyrodę.

Ruda i jej rodzina przetrwała wiele - narodziny wilczych dzieci, śmierć niespełna rocznej wilczej córki pod kołami auta, codzienną i nagminną presję człowieka, ciężka chorobę, świerzbowca, z którą walczyła cała wilcza rodzina. Wilcze życie uczy, że każdy dzień jest cudem, rodzina jest wielką wartością, a o życie się walczy do końca. Wilki pokazują nam, że zabawa jest ważna, a wspólne wygłupy są tym, co daje dobrą energię. Uczą też czułości do siebie i równolegle, kiedy potrzeba, odważnego stawiania granic.

Od pradawnych czasów ludzie wiele czerpali inspirację z obserwacji życia wilków, ponieważ one tak naprawdę mają wiele cech tożsamych z człowiekiem i ludzką rodziną. Dzisiejszy świat zgubił połączenie z ważnymi wartościami. Słuchając jednak dzieci można nabrać wiary, że ich intuicja z powrotem poprowadzi do lasu, natury i dzikiego świata. To w nich jest nadzieja. Wszystkich chętnych, by posłuchać o wilkach, rodzinie Rudej, zapraszamy do kontaktu i pisania do nas - znajdziemy czas przy ognisku albo w sali szkolnej czy przedszkolnej.

Niech żyją wilki